Můj příběh

Jsem průvodkyní lidí na cestě k sobě, svým cílům a šťastnějšímu životu. Skrze metody jako je koučink, EFT, meditace a další pomáhám pečovat o lidskou duši.
Mou velkou vášní je vše kolem spirituality, seberozvoje, zlepšování kvality života a péče o naše vztahy - a to především o ten nejdůležitější a nejtrvalejší co máme - sami se sebou.

Wellness pro duši

Dnes jsem člověk, který je už daleko za startem na celoživotní cestě k sebepoznání, zdravé sebelásce a žitím podle vlastních hodnot. V současnosti už umím sama pracovat se svými emocemi, nastavovat hranice pro sebe i okolí, směřovat mysl spíše k tomu pozitivnímu, co je kolem nás, meditovat, ale i odpočívat, když je třeba, a spoustu dalších věcí, které mi pomáhají žít šťastnější a smysluplnější život než kdy dřív.

2018 – všechno špatně

Ještě v roce 2018 bych se ale popsala jako osoba, která:

- Se nemá ráda a nezná svoji hodnotu.
- Neustále se porovnává s ostatními.
- Je součástí toxického partnerského vztahu.
- Neví, kam směřuje, čím se chce v životě zabývat.
- Je posedlá kontrolou (všeho a všech), která jí dává falešný pocit bezpečí.
- Neumí říkat ne, protože to by ji někdo neměl rád.
- Je věčně vystresovaná a úzkostlivá. Nechává se ovládat svými emocemi.
- Neumí odpočívat, protože když člověk „nic nedělá“, tak je přece k ničemu.
- Nerespektuje své vlastní potřeby, a pak má problém respektovat i potřeby druhých.

„Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.“

-Antoine de Saint-Exupéry

Tehdy jsem to ale tak tragicky neviděla, neuměla jsem se totiž dívat srdcem. Bylo přehlušené příliš hovornou a úzkostlivou myslí, která se mu snažila namluvit, že je všechno v pořádku, když mám stálou práci a přiměřené finance, pár přátel a jediné, co bude potřeba opravdu vyřešit, je rozpadající se vztah. Že nejsem tak úplně šťastná vlastně v žádné oblasti a většina mých problémů vychází z toho, že neznám svoji vlastní hodnotu, jsem tehdy ještě nevěděla.

Čas na kouče

V té době jsem si našla life kouče, aby mi pomohl se rozhodnout, jak se vztahem dál. Dostávali jsme se ale k mnohem hlubším tématům, než „jen“ jestli tenhle vztah ano, nebo ne. Učila jsem se poznávat, kdo jsem, kde jsou mé kvality, ale i kde jsou mé rezervy. Postupně jsem se naučila, jak nastavovat hranice svému okolí, ale i být více respektující a vědět, kde jsou ty moje.

Na téhle cestě jsem pochopila, že není důležité, jak nás hodnotí ostatní a že ani ta nejkrásnější lichotka nebo pochvala nám nikdy nedopřeje hezký pocit z nás na víc než pět minut, pokud se nebudeme hodnotit kladně my sami.

Čím jsem se dostávala hlouběji, tím více jsem využívala služeb i dalších specialistů a „terapeutů“, kteří pracují i s jinými věcmi, než jen s vědomou myslí, ale také s naším podvědomím, energiemi, sny…

A i když je to všechno nikdy nekončící cesta, která se stává cílem, už dnes jsem díky tomu, čím jsem prošla, v harmonickém partnerském vztahu, mám ve svém úzkém okruhu inspirující lidi, o které se můžu opřít a každý den se věnuji věcem, co mě baví.

„Slib mi, že si vždy budeš pamatovat, že jsi odvážnější, než věříš, silnější, než se zdáš a chytřejší, než si myslíš.“
-Medvídek Pú

Spiritualita a osobní rozvoj se staly mou vášní a koníčkem. Sama jsem tak prošla výcvikem koučinku, umím vést řízené meditace a relaxace, pomáhat lidem s vizualizacemi a „léčit“ některé problémy pomocí metody EFT (Emotional Freedom Technique).
Nabízím tedy svým klientům něco, co sama ráda nazývám mentálním wellness. A tak – jako maséři v klasickém wellness – můžu Vám pomoci, pokud máte hodně bolavé místo, ale i v případě, že cítíte, že potřebujete „jen“ trochu opečovat a zregenerovat svou duši.

Když jsem to dokázala já, i Vy můžete žít šťastnější život, mít zdravější vztahy, směřovat ke svým cílům a mít se jednoduše rádi.